1. Program web tabanlı mı?
Evet, programımızın hem satış yapılan önyüzü, hem de yönetim yani backofis kısmı tamamen web tabanlıdır.
2. Bu hizmet datalarını taşıyan XML dosyalarını ve kodlarını, direkt olarak siz mi bize vereceksiniz? Yoksa başka bir kuruluş üstünden mi alacağız?
Bizim size sağladığımız çevrimiçi seyahat portalına veri sağlayan XML servisleri, bizim seyahat portalımızla birlikte çalışır. Dolayısıyla portalımızla XML web servisleri bir bütün olduğu için, başka bir kuruluş üstünden almanıza gerek yoktur.
3. Domain barındırma (hosting)için ayrı bir ücret ödememiz gerekiyor mu? 
Vermiş olduğumuz hizmete; web sitesi, XML web servisleri, bunlar için gerekli olan SSL sertifikası, hosting ücreti  fiyatlara dâhildir.
4. Data güvenliği nasıl korunuyor? Backup ne şekilde alınıyor? Program web tabanlı mı? Server kullanımı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şuanda kullanmış olduğumuz sunucu dünyanın en güvenli ve kaliteli sunucularından birisi olan Amazon web servisleridir. Size ek maliyet getirmeden yıllık 36000€ civarında bir değere sahip sunucuyu paylaşımlı olarak kullanmanızı sağlıyoruz. Bizimle anlaşma yaptığınızda sadece web servisi değil bunun barındırma, bakım ve yedekleme hizmetlerini satın almış olursunuz.
5. B2B satışlarında, sistemimizi kullanan acentelere XML ve kendi kontratlarımız üzerinden tutar veya yüzde olarak kâr marjı ekleyebiliyor muyuz? Ayrıca komisyon verebiliyor muyuz?
Evet, acentelerinize tutar veya oran şeklinde bir kȃr marjı tanımlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu kȃr marjı satıştan, alıştan veya kȃrdan şeklinde tanımlanabiliyor.
6. Örneğin belli bir hedef satışı yaptığında artı komisyon verebilir miyiz?
Evet, bunu istediğiniz dönemin sonunda, ayrıca geri ödeme (refund) indirimi ile yapabilirsiniz.
7. Muhasebe kısmında birden fazla kasa oluşturabilir miyiz?
Tüm muhasebe programlarında olduğu gibi, muhasebe hesap planında sınırsız sayıda kasa, banka, çek senet, cari, stok, gelir gider, personel ve vergi hesapları oluşturabilir, bunları istediğiniz şekilde muhasebenin Borç – Alacak ilkelerine uygun şekilde çalıştırabilirsiniz. Tüm satış  işlemleri sonucunda; alış, satış, kâr ve komisyon hesapları tanımladığınız bilgilerle otomatik çalışır ve bu işlemlere ait fişler otomatik oluşur.
8. B2B acentelerimizi kredili veya “rezervasyon sırasında ödemeli” olarak ayırabiliyor muyuz?
Evet, bunu onlara vereceğiniz bir cari limiti ile yapabiliyorsunuz. Onlara vereceğiniz açık hesap limiti 0 olursa tüm işlemleri ödeme ile gerçekleştirebilirler.
9. “On request” olan rezervasyonlarda “not confirmed” olduğunda manuel olarak alternatif öneride bulunabilir miyiz? Sistemde bunları yazabileceğimiz ve B2Bkullanıcılarının görebileceği bir bölüm var mı?
Evet, bunu önerebilirsiniz
10. Sattığımız günlük tur (şehir turu, boğaz turu gibi ek servisleri) operasyonunu sistem üzerinden yaparak, tur rehberi, araç vs. raporlayıp maliyetlendirmesini yapabiliyor muyuz?
Evet, günlük turları sisteme girip, operasyon maliyet ve muhasebe işlemlerini tur modülünden takip edebilirsiniz.
11. B2B sistemi her açıldığında yeni bir mesaj vermemiz mümkün mü?
Evet, B2B de hem en üstte dikkat çeken bir mesaj ekranı, hem de ilk login olduğunda otomatik açılan bir popup ekranı opsiyonumuz mevcuttur.
12. Program tablet ve cep telefonundan kullanmaya uyumlumu? Uygulama olarak da kullanılabilir miyiz? 
Uygulamamız tüm mobil ortamlarda ve cep telefonunda çalışabilir durumdadır. Application olarak da kullanılabilir.
13. Web üzerinden çalışacak bu satış sisteminin iOS ve Android platformundaki uygulamaları da bu fiyata dâhil mi veya bunları ücret karşılığı yapıyor musunuz?  Eğer yapıyorsanız bunların bize maliyeti ne kadar olur?
SistemimiziniOS ve Android için yerel uygulamaları olmayıp responsive olarak tüm tablet ve telefonlarda otomatik şekil değiştirerek, onların yapısına uygun bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir.
14. Rehberlerimizin direkt yapmış olduğu tur satışlarını sisteme; tur yönetimi > tur rezervasyonu ekranından mı giriyoruz, başka bir ekrandan mı?
Evet, hem son kullanıcılar hem alt acenteler hem de acente çalışan ve rehberleri sisteme login olarak önyüzden satış yapabiliyorlar. Login olunca otomatik olarak ekran değişerek bu kullanıcılara özel yetkiler vererek devam ediyor.
15. Backoffice çalışanları için bölüm ve personel bazlı yetkilendirme yapabiliyor muyuz? Backoffice kullanıcı sayısında kısıtlama var mı?
Evet, yapabiliyorsunuz. Backoffice kullanıcı sayısında kısıtlama yok.
16. XML rezervasyonlarımızın ödemelerinde muhatabımız kim olacak?
Eğer XML sağlayıcı firma ile siz direkt anlaşma yaparsanız, karşılıklı olarak muhatap olacaksınız. Bizim anlaşmalarımızı kullanırsanız, bizimle muhatap olacaksınız.
17. B2B’ den gelen rezervasyonların iptal ve değişikliğini sadece backoffice´den yapmamız mümkün mü?
Evet mümkün. Bunu rezervasyona göre de yapabilmek mümkün. Mesela sorsat bir rezervasyon henüz otele bildirilmediyse, yetki verdiğiniz takdirde alt acente iptal yapabilir.
18. Tur, transfer veya ek servislerin ayrı ayrı satışı yapılabilir mi?
Evet, her şey tek tek veya bir arada dinamik olarak paketlenerek satış yapılabiliyor.
19. Muhasebe kısmında acente ödeme takiplerini voucher bazlı veya toplu ödeme şeklinde yapabiliyor muyuz? 
Evet, ödemeleri toplu halde girebilirsiniz ama voucher bazlı girmenizi öneririz çünkü bu şekilde her rezervasyondan kalan bakiyeyi de takip etme şansınız olur.
20. B2B Acentelerimize rezervasyon bazlı veya tarih bazlı toplu fatura göndermemiz mümkün mü?
Evet, mümkün.
21. Operasyon ve konaklama raporlarını giriş tarihi / acente bazlı / checkout tarihi / kayıt tarihi vs. bazlı alabiliyor muyuz?
Tüm raporlarda istediğiniz sıralama ve filtreleme olanaklarını kullanabilirsiniz.
22. Bir voucher’da bulunan birden fazla hizmet için ayrı kurlar kullanabilir miyiz (örneğin otel Euro, tur USD gibi)
Hayır, ne yazık ki sepette tek kur kullanabiliyoruz.
23. Otellere şifre verebilir miyiz? Kendileri sisteme girip kontrat kontenjan yönetimi yapabilirler mi?
Evet, otellere şifre verip kendi içerik ve fiyat bilgilerini kendilerinin güncellemesini sağlayabilirsiniz.
24. B2B şifresi verdiğimiz acentelerimiz alt acentelerine şifre verip satış yaptırabilir mi?
Evet, onlar da kendilerini, alt acentelerini farklı kullanıcı kodları açarak oluşturabilirler ama onlar sizin gibi alt acente komisyon ve hesaplarını sistemden takip edemezler.
25. B2B rezervasyon ekranında acentelerimiz kendi kârlarını ekleyip voucher alabilir mi?
Evet, alt acenteler kendi formlarını buradan alabilirler.
26. Sistem gelen talepleri otele anlık veya belli aralıklarla otomatik olarak mailing yapıyor mu?
Sistem tüm gelen talep, rezervasyon ve ödemeleri otomatik olarak mail atabiliyor.
27. Rezervasyonların B2B kullanıcı tarafından eklendiği andan itibaren sistemdeki süreci ne şekilde oluyor? ( waiting- otele mailing- konfirme vs. logları)
Rezervasyon B2B kullanıcı tarafından onaylandıktan sonra alttaki prosedürü takip eder:
• Otele bilgilendirildi
• Otelden onay alındı veya otelden red alındı
• Otelden fatura geldi
• Otele ödeme yapıldı.
Siz rezervasyon takip ekranından bu statüleri farklı renklerde ve farklı listelerde takip edebiliyorsunuz.
Benzer prosedür, B2B veya Son Kullanıcı tarafı içinde mevcut:
• Sözleşme Gönderildi
• Ödeme Alındı
• Fatura Kesildi
28. Faturalandırma; işin faturalandırması nasıl? Biz kendi adımıza mı müşteriye fatura edeceğiz yoksa sizin adınıza bir komisyon tutarında mı fatura edeceğiz? Eğer ikici seçenek geçerliyse şartları nelerdir, komisyon oranı nedir?
Tedarikçi olan sisteme göre değişiyor. Genelde ürünleri siz alıyorsunuz vesize alış faturası size kesiliyor. Kendi internet sitenizden yapmış olduğunuz satışlar için, faturayı son kullanıcıya sattığınız fiyattan kesiyorsunuz. Bazı durumlarda ise örneğin Expedia bayiliği konusunda, Expedia son kullanıcıdan ödemeyi alıp faturayı kesiyor, sizinde komisyon faturası kesmeniz gerekiyor.
29. Hizmet Portföyü; Satışını yapacağımız hizmetler (uçak bileti, otel rezervasyonu gibi) için bunların sağlayıcısı olan kuruluşlarla bizim teker teker anlaşma yapmamız mı gerekiyor? Uygulama maliyeti standart mı, yoksa ulaşılan kurum sayısına göre artıyor mu? (10.000 otel için X lira 50.000 otel için Y lira, gibi)
Biz çok sayıda hizmet sağlayıcısıyla zaten anlaşmalar yaptık, bu ürünleri sizlere kullandırma hakkına da sahibiz. Siz hiçbir anlaşma yapmadan bu ürünleri satabilirsiniz ve bize komisyon ödemeniz söz konusu değildir. Kendi özel anlaşmalarınız sonucunda, size özel komisyon ve fiyatlarla çalışmak istiyorsanız, kullanıcı adı ve şifrenizi o firmanın entegrasyon kısmına girmeniz yeterlidir. Bizim sağladığımız ve sizin anlaştığınız firmalar dışında, online seyahat portalımıza siz de istediğiniz sayıda ürün tanımlayabilirsiniz.
30. Satış söz konusu olduğunda, herhangi bir teminat gerekiyor mu, başka bir kuruluş ile anlaşma ya da benzeri bir ödeme ya da başvuru gerektirecek bir işlem var mı?
Alışı sizin kredi kartınız online olarak gerçekleştirir, ödemeyi ise sizin banka hesabınıza veya kredi kartı hesabınıza son kullanıcı yapar. Bu nedenden dolayı bize bir teminat ödemeniz gerekmez. Sadece limitini sizin belirlemiş olduğunuz sisteme tanımlı  bir kredi kartı bulunmalıdır.
31. Yatırım konusunda verilecek net karar akabinde, sistemin kullanılabilir hale gelmesi (Yayını) için ne kadar bir süre boyunca beklemek zorundayız?
Sistemin kullanılır hale gelmesi için en az 15 gün, ortalama 1 ay en fazla 45 günlük  bir süre gerekmektedir. Bu süre; sistemin açılmasından çok ayarların yapılaması, XML servis anlaşmalarının veya tanımlanacak verilerin sisteme tanıtılması, size kullanımla ilgili eğitimin verilmesi, banka bağlantılarının yapılması ve testlerin tamamlanması için gereklidir.
32. Bu işi yapabilmek için nasıl bir şirket kurulmalı? Turizm Acenteliği ve TÜRSAB üyeliği şart mı?
Seyahat Acentesi olmanız ve TÜRSAB’ a üye olmanız yasal zorunluluktur.
33. İran´da çalıştığımız bankanın sanal pos entegresi için nasıl bir yol izlemeliyiz?
Bize entegrasyon için gerekli dokümanları iletmeniz yeterli olacaktır.
34. Rehberlerimizin tur satışlarını, satış sırasında sisteme girebilecekleri tablet veya telefon uyumlu bir uygulama var mı?
Evet. Rahatlıkla önyüzü kullanabilecekler.
35. B2B’ de XML entegre ve kendi kontratlarımız olduğunda, kendi kontenjanımız olmasa bile, bizim fiyatımızın da çıkmasını ve on-request olarak rezervasyon girilebilmesini istiyoruz. Bu mümkün mü?
Evet,bu mümkün.
36. Promosyonları veya dikkat çekmek istediğimiz özel notları B2B de kullanıcılara ulaştırabileceğimiz bir duyuru ekranı var mı?
Evet, B2B de hem en üstte dikkat çeken bir mesaj ekranı, hem de ilk login olduğunda otomatik açılan bir popup ekranı opsiyonumuz var.
37. Rehberimizin tur satışlarını sisteme girebileceği tablet veya cep telefonu ile uyumlu bir uygulama var mı?
Evet, arayüz farklı fonksiyonlarda kullanılabilir.
38. B2B kullanıcı sayısında bir sınırlama var mı?
Hayır, kullanıcı sayılarımızda bir sınırlama yok.
39. XML Entegresinin anlaşmalarını sizinle yaparsak veya ayrıca kendimiz yaparsak entegrasyon için ayrı bir ücret talep ediyor musunuz?
Hayır. Bizim üzerimizden XML alsanız da siz direkt olarak da anlaşma yapsanız, biz ek bir ücret talep etmiyoruz. Sadece bizim standart yaptığımız XML entegrasyonları dışında özel bir entegrasyon yaptırmak isterseniz onun yazılım geliştirme bedeli olarak bir sefere mahsus ücret alıyoruz.
40. Otel EUR + Tur USD gibi bir rezervasyonun olması durumunda sepette bunu tek kur olarak gösterebiliyor muyuz? Sistem hangi kurdan alıyor ya da sabit bir kur belirlenebiliyor mu?
Tabii ki her ürün farklı para birimlerinde tanımlanabilir sadece SEPETE atıldığında, kullanıcı bunu herhangi bir Döviz türünde görmek isteyebilir.
41. Sisteme kendi girdiğimiz otellerin fiyatlarını Excel veya PDF formatında alabiliyor muyuz? 
Evet, sistem Excel’e veri gönderebiliyor. Kendi başlıkları olan kolonları Excel’den alabiliyor. Ayrıca raporları PDF formatında alabilirsiniz.